СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ КОНТЕКСТ ВІЙНИ НА СХОДІ УКРАЇНИ ТА ОСНОВНІ НАПРЯМИ ПРОТИДІЇ ГІБРИДНІЙ АГРЕСІЇ
DOI:
https://doi.org/10.33099/2617-6858-2021-61-3-82-91Ключові слова:
соціально-політичний контекст війни на Сході України, нова війна, гібридна війна, мережева безпека, стійкість, всеохоплююча оборона, протидія пропагандіАнотація
У статті розкрито теоретичні засади фундаментальних смислів боротьби української політичної нації на ствердження власної історичної суб’єктності на тлі глобалізації, що зумовлюють особливості становища нових демократій під час миру та під час війни.
Проаналізовано соціально-політичний контекст війни на Сході України який на думку авторів доцільно розглядати через призму національного буття української політичної нації та національної держави як інституту загальної волі нації. Розкрито сутність «нової війни» в умовах військової агресії РФ проти України, що відображає безпрецедентну постбіполярну дійсність, пов’язану з сучасною політикою ідентичності. Доведено, що одним із успішних шляхів захисту є створення мережевої безпеки, що ґрунтується на співпраці всіх громадян щодо захисту власних суспільств, держав і міжнародної безпекової мережі.
Представлено, що ключовим ціннісним пріоритетом, який спроможний витримувати негативні впливи й швидко відновлюватися та визначений центральним у концепціях усталеного розвитку ООН, ЄС і НАТО, є «стійкість».