DOI: https://doi.org/10.33099/2617-6858-2019-51-1-17-23

ЗВ’ЯЗОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ З ПСИХОЛОГІЧНОЮ СУМІСНІСТЮ У ВІЙСЬКОВОМУ ПІДРОЗДІЛІ

Г. Дубровинський, О. Рябова

Анотація


Стаття присвячена вивченню ініціації військовослужбовців строкової служби до військових колективів сучасних Збройних сил України та звязок емоційного інтелекту солдат з психологічною сумісністю у військовому підрозділі.

У ході дослідження процесу входження військовослужбовців строкової служби до колективів військових підрозділів виявлено, що більшість досліджуваних військовослужбовців характеризуються низьким та середнім рівнями розвитку всіх факторів емоційного інтелекту, що є свідченням складної ситуації для даної категорії військовослужбовців, наявністю труднощів та перешкод у процесі входження їх до нового колективу. Виявлено, що існує прямий зв'язок між всіма показниками емоційного інтелекту та афективною прихильністю військовослужбовців до підрозділу. Тобто, чим краще розвинений емоційний інтелект, тим більшою є емоційна привязаність до колективу, тим більше людина ідентифікує себе з організацією.


Ключові слова


Емоційний інтелект; військовий підрозділ; психологічний клімат підрозділу; емоційна гранулярність.

Повний текст:

PDF

Посилання


Гоулман Д. Емоційний інтелект / Деніел Гоулман: пер. з англ. С.-Л. Гумецької. – Х.: Віват, 2018. – 512 с.

Емоційний інтелект. Упорядн. А.Козлова. Київ: «Вид. група «Шкільний світ», 2018. – 128 с.

Наказ Генерального штабу Збройних Сил України від 29.04.2017 №153 ІНСТРУКЦІЯ з оцінювання морально-психологічного стану особового складу Збройних Сил України

Карпенко Є. В. Роль емоційного інтелекту в процесі життєздійснення особистості / Є.В. Карпенко – Український психологічний журнал: збірник наукових праць / головн. ред. І. В. Данилюк : КНУ імені Тараса Шевченка. – К., 2018. – № 1 (7) – С. 74-86

Кириленко Т.С. Психологія: емоційна сфера особистості: Навч. Посібник / Т.С. Кириленко. – К.: Либідь, 2007. – С.180-182

Фельдман Барретт Л. Як народжуються емоції / Ліза Фельдман Барретт: пер. з англ. Я. Лебеденка. – Х.: Юнісофт, 2018. – 480 с.

Ягупов В.В. Військова психологія: Підручник ./ В.В. Ягупов – Київ: Тандем, 2004. – 656 с.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.